0.1 C
Pristina
21 Janar, 2021 - 09:07

Vedat Muriqi

- Advertisement -

Zyrtare: Vedat Muriqi merr lejen nga Lazio për t’iu bashkuar Kosovës

Raportimet e mediave lokale dhe të huaja për mungesën e Vedat Muriqit nuk qëndrojnë. Sulmuesi i Lazios do të jetë i gatshëm t’i shërbejë ‘Dardanëve’...

Vedat Muriqi e godet “fukarallëkun” shkelëm, kjo është paga që do e merr në Lazio

Futbollisti kosovar, Vedat Muriqi edhe zyrtarisht u bë pjesë e klubit të Lazios. Gazetari i njohur, Arlind Sadiku ka zbuluar rrogën e yllit kosovar që...

Fenerbahce merr vendim për Muriqin

Fenerbahce ka vendosur të mos e shesë sulmuesin Vedat Muriqi gjatë afatit kalimtar të janarit. Sipas medieve turke, Fenerbahce dëshiron ta mbajë në skuadër kosovarin...

Zyrtare: Muriqi do të mungojë kundër Çekisë e Anglisë

Vedat Muriqi do të mungojë në dy ndeshjet e radhës së Përfaqësueses së Kosovës. Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, nuk do të jetë në gjendje...

Po e kërkojnë shumë klube evropiane, Muriqi vendos për të ardhmen

Sulmuesi i Fenerbahce, Vedat Muriqi është bërë një lojtar shumë i kërkuar këtë sezon, por klubet e interesuara për të do ta kenë shumë...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -