30.3 C
Pristina
Wednesday, June 12, 2024

Kosova përballë Norvegjisë së Haalandit, formacionet zyratre

- Advertisement -

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, sot luan një ndeshje miqësore kundër Norvegjisë.

- Advertisement -

Trajneri Franco Foda ka publikuar 11-shen startuese.

”Dardanët” e nisin ndeshjen në portë me portirin Visar Bekaj.

- Advertisement -

Mbrojtja përbëhet nga Vojvoda, Rrahmani, Aliti e Paqarada.

Në mesfushë starton Emërllahu, Berisha, dhe Idrizi ndërsa në sulm, Rashani, Rashica e Muriqi.

- Advertisement -

Në anën tjetër, Norvegjia do të udhëhiqet nga ylli i Manchester Cityt, Erling Haaland, derisa pjesë e foracionin startues janë edhe Larsen, Odegaard e Bobb.

Ndeshja Norvegji – Kosovë zhvillohet në ”Ullevaal Stadion” në Osllo, më fillim nga oa 19:00./IndeksOnline/

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -