18.7 C
Pristina
Tuesday, May 21, 2024

Memli Krasniqi prezanton tre anëtarët më të rinj të PDK-së në mërgatë

- Advertisement -

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Memli Krasniqi, i ka prezantuar tre anëtarët më të rinj të kësaj partie në mërgatë.

- Advertisement -

Bëhet fjalë për Eron Muhaxherin, Arlind Kuçicën dhe Drin Çekun.

Krasniqi për ta dha vlerësime të larta.

- Advertisement -

“Drini, Arlindi dhe Eroni janë shembuj të suksesit dhe progresit të gjeneratës së re të mërgimtarëve tanë nëpër të gjithë botën – e që megjithatë jetojnë me mall e dashuri për Kosovën. PDK u ka krijuar hapësirën, e të rinjë e të reja si këta, po i bashkohen çdo ditë platformës tonë politike, që përgatitjen dhe shkathtësitë e tyre t’i vënë në shërbim të atdheut tonë të përbashkët: Kosovës!”, tha Krasniqi.

I pari i PDK-së tha se ndihet pafundësisht krenar me rininë tonë në mërgatë.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -