16.1 C
Pristina
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Turqia goditet nga një tërmet i fortë

- Advertisement -

Të rekomanduara

Turqia ështrë goditur nga një tërmet.

Forca e dridhjeve të tokës është regjistruar 4.9 ballë të Rihterit.

Epiqendra e tërmetit llogaritet të jetë në Saimbejli të Adanas.

- Advertisement -

Thellësia e lëkundjeve raportohet të jetë 5.7 kilometra.

Sipas Institutit Amerikan të Shkencës, lëkundjet janë regjistruar në orën 12:36.

Ende nuk është raportuar për ndonjë të lënduar apo për dëme materiale.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Gjenerali amerikan për situatën në veri: Shqetësuese shmangia nga përpjekjet për stabilitet

Gjenerali amerikan Daniel Hokanson, Shef i Byrosë së Gardës kombëtare dhe anëtar i Shefave të Shtabit të përbashkët...

Më shumë