-6.1 C
Pristina
16 Janar, 2021 - 22:49

Termet

- Advertisement -

Tërmeti i fuqishëm godet Turqinë

Një tërmet me madhësi 5 goditi në lindje Turqinë të premten, sipas agjencisë së vendit të për katastrofat. Tërmeti ndodhi në thellësinë e shtatë kilometrave...

Profesoresha e ndërtimit: Prej kohësh i trembesha kësaj, ja problematika në Thumana dhe në Durrës

Profesoresha e ndërtimit, Luljeta Bozo, në emisionin “Opinion” tha se prej kohësh i frikësohej një tërmeti në zonën e Durrësit. Sipas saj, studimet që janë...

Dy tërmete godasin Shqipërinë, në mëngjesin e sotëm

Dy tërmete me magnitutë 3.1 dhe 3.2 kanë goditur mëngjesin e sotëm qytetin e Korçës. Epiqendrat e tërmetit kanë qenë 7 kilometra larg fshatit...

Tërmet në Kosovë

Komuna e Dragashit është goditur sot nga tërmeti, raporton Gazeta Express. Tërmeti raportohet të ketë ndodhur rreth orës 07:00 të mëngjesit, derisa ishte me magnitudë...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -