-1.4C
Pristina
26 Janar, 2021 - 16:19

SHBA

- Advertisement -

Tjetër përplasje mes Turqisë dhe SHBA-së, ministri i Jashtëm turk del me deklaratë të fortë

Ministri i Jashtëm turk Mevlüt Çavuşoğlu dënoi ashpër deklaratën e ish-nënpresidentit dhe kandidatit për president të SHBA-së në zgjedhjet e ardhshme të SHBA-së, Joe...

Alarmohet Rusia: Shtetet e Bashkuara të Amerikës po armatosin Kosovën

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po vazhdojnë të jenë shteti më besnik dhe aleati më i fuqishëm i Kosovës, kjo tregon qysh nga ndihma...

SHBA i bën të qartë Gjermanisë e Rusisë që gazsjellësi i ri është i papranueshëm

Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, u ka thënë ligjvënësve amerikanë se Shtetet e Bashkuara synojnë të vendosin sanksione në kompanitë që vazhdojnë t’i...

Dokumenti i Senatit Amerikan: Finalja Kosovë-Serbi duhet mbyllet me njohje reciproke, SHBA duhet mbështes ushtrinë e Kosovës

SHBA-ja duhet të mbështes përpjekjet e Kosovës dhe Serbisë për arritjen e një marrëveshje finale e historike që si element kryesor ka njohjen reciproke. Trupat...

SHBA sanksionuan nëntë ndërmarrje kineze për shkelje të të drejtave të myslimanëve

Shtetet e Bashkuara sanksionuan nëntë kompani kineze sot për shkeljet e të drejtave të njeriut kundër pakicës myslimane në rajonin Xinjiang, njoftoi sot Departamenti...

“ShBA nuk ka ndërpre programin e trajnimeve për FSK’në, janë spekulime”

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni ka mohuar informacionet se SHBA ka ndërpre programin e trajnimeve me Ushtrinë e Kosovës. Në mbrëmjen e sotme kanë qarkulluar...

Konjufca kërkon ndihmën e Amerikës dhe Evropës shkaku i veprimeve të Serbisë

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës të Kosovës, Glauk Konjfuca, ka kërkuar ndihmën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian për...

Erërat “rrëzojnë” murin kufitar të Donald Trumpit midis SHBA-së dhe Meksikës

Një pjesë e murit kufitar shumë të përfolur nga presidenti amerikan, Donald Trump, midis Shteteve të Bashkuara dhe Meksikës është rrëzuar nga era e...

Haradinaj ftohet në SHBA

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka marrë ftesë për “Lutjet e Mëngjesit”, që do të zhvillohen më 6 shkurt në Shtetet e Bashkuara të...

Koreja Veriore kërcënon Shtetet e Bashkuara: E kemi një dhuratë për ju

Koreja Veriore i ka kërcënuar në mënyrë të tërthortë Shtetet e Bashkuara në lidhje me afatin e caktuar për përparimin e bisedimeve bërthamore, duke...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -