-5.5 C
Pristina
17 Janar, 2021 - 22:16

Rusia

- Advertisement -

Gjenerali amerikan paralajmëron Serbinë: Po rrezikoni me marrëveshjet me Kinën

Serbia ka të drejtën sovrane të blejë armë nga Kina apo kujtdo që dëshiron, por pushteti serb duhet të hap sytë e të vendos...

Alarmohet Rusia: Shtetet e Bashkuara të Amerikës po armatosin Kosovën

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po vazhdojnë të jenë shteti më besnik dhe aleati më i fuqishëm i Kosovës, kjo tregon qysh nga ndihma...

SHBA i bën të qartë Gjermanisë e Rusisë që gazsjellësi i ri është i papranueshëm

Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, u ka thënë ligjvënësve amerikanë se Shtetet e Bashkuara synojnë të vendosin sanksione në kompanitë që vazhdojnë t’i...

Rusia dhe Serbia lëshojnë takimin kur flitet për Kosovën, dalin detajet

Komisioni për të Drejtat e Njeriut është takuar sot me ambasadoren e vullnetit të mirë për Kosovën, Elvana Shalën. Ambasadorja Shala tha se është munduar...

NATO’ja i përgjigjet Rusisë me paketë masash

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, shkroi në Twitter se ministrat e mbrojtjes së Nato-s kanë aprovuar një paketë të balansuar masash, për t`iu përgjigjur...

Dy aeroplanë rusë i afrohen shumë një aeroplani amerikan, pati rrezik për përplasje

Forcat detare të Shteteve të Bashkuara kanë njoftuar se dy aeroplanë luftarakë rusë të tipit “Su-35” kanë fluturuar në mënyrë të pasigurt dhe joprofesionale...

Rusët e Krimesë me propagandë kundër Kosovës, u bëjnë thirrje serbëve t’u rezistojnë ndërkombëtarëve

Ndonëse kishte qenë aktive gjithmonë, propaganda ruse kundër Kosovës është aktivizuar shumë më shumë kohëve të fundit. Kjo vërehet edhe në një video propagandistike të...

Raporti i NATO’së: Kosova ‘nën’ Sputnikun rus të Serbisë

Në periudhën sa NATO ka analizuar mediumin rus me bazë në Beograd, ka hasur në 1,918 artikuj duke kërkuar fjalën/emrin “Kosovë’. Mes tyre, NATO...

Albin Kurti i përgjigjet Rusisë për reciprocitet

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, u shpreh se nuk ka lexuar e as dëgjuar për reagimin e Moskës zyrtare në lidhje me reciprocitetin e...

Turqia i jep ultimatum Rusisë

Kreu i Ministrisë së Mbrojtjes së Turqisë, Hulusi Akar, tha se Ankaraja nuk ka ndërmend të tërheqë trupat e saj nga Siria, dhe për...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -