-8.4 C
Pristina
18 Janar, 2021 - 20:08

Pagat

- Advertisement -

“Ja kur do të dalin pagesat e dyta nga Pakoja Emergjente”

Kryetari i Alenacës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është i bindur se brenda kësaj jave do të votohet rishikimi i buxhetit, që do...

​Kushtetuesja merr vendim për Ligjin për Paga

Gjykata Kushtetuese e ka shtyrë vendimin për masën e përkohshme për Ligjin e Pagave deri më 30 qershor. Kushtetuesja e ka njoftuar kryeministrin Albin Kurti...

Ja sa e merr rrogën tash Albin Kurti dhe kabineti i tij

Pagat që do të marrë kryeministri dhe kabineti i tij, pas vendimit për shfuqizimin e vendimit të vitit 2017 nga Ramush Haradinaj, do të...

Haradinaj reagon pasi Kurti shfuqizoi vendimin e tij për pagat: Mashtrim që nuk sjell asgjë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka quajtur vendimin e sotëm të qeverisë Kurti për pagat narrativë mashtruese që sic thotë ai Vetëvendosje e...

Qeveria e shfuqizon vendimin e Haradinajt për pagat

Qeveria e Kosovës ka shfuqizuar vendimin që kishte marrë Qeveria “Haradinaj” në fund të vitit 2017 për rritjen e pagave për vete. Kjo është pika...

Vjen lajmi i madh për pagat e sektorit publik

Nëntori do të jetë muaji i fundit që nuk do të ketë lëvizje në paga. Ligji për Paga në sektorin publik do të fillojë...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -