-2.9 C
Pristina
15 Janar, 2021 - 23:51

Ibrahim Rugova

- Advertisement -

Ekskluzive: Adnan Merovci tregon sa herë janë takuar Adem Jashari e Ibrahim Rugova

Adnan Merovci për një kohë të gjatë ishte ndër bashkëpunëtorët më të afërt të ish-presidentit Ibrahim Rugova. I ftuar në emisionin “n’Kosovë Show” Merovci ka...

I pinte shtatë kafe në ditë dhe katër pako duhan, lexoni 6 fakte për Ibrahim Rugovën

Shumë mite dhe fjalë janë thënë e publikuar për Presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova. Por të paktë janë ata që i dinë mirë faktet rreth...

Merovci: Mos e ofendoni Rugovën, ai është i papërvetësueshëm

Adnan Merovci, sekretar i zyrës së ish-presidentit Ibrahim Rugova ka publikuar librin ‘Pengu’. I ftuar në emisionin Presing në T7 ka rrëfyer për momente...

Shtatoreve në kryeqytet ua mbuluan sytë, nuk dihet kush e bëri

Tri shtatoret që gjenden nëpër sheshet e Prishtinës, ajo e heroit Zahir Pajaziti, ish-Presidentit Ibrahim Rugova dhe heroit të gjithë shqiptarëve, Skënderbeu sot kanë...

Nasim Haradinaj: Isa Mustafa e ka sabotuar presidentin Ibrahim Rugova

Nënkryetari i shoqatës së veteranëve të luftës së UÇK-së , Nasim Haradinaj, ka drejtuar disa akuza ndaj kryetarit të LDK-së, Isa Mustafës. Ai në emisionin...

E përbashkëta e Ibrahim Rugovës e Albin Kurtit karshi Thaçit

Analisti politik, Krenar Shala, ka thënë se presidenti historik Ibrahim Rugova dhe ish kryeministri Albin Kurti janë dy personat që me shumti e kanë...

Melihate Tërmkolli “godet” zyrtarët e LDK-së: Thirrja hipokrite në emër të Rugovës, nuk bën punë

Sot në Ditën e Presidentit zyrtarja e LDK-së, Melihate Tërmkolli ka kujtuar presidentin historik të Kosovës Ibrahim Rugova. Tërmkolli në shkrimin e saj thekson se...

Vjosa Osmani shkruan për Ibrahim Rugovën dhe propozon që vetura në të cilën u sulmua me bombë të shkojë në muze

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani e kishte thënë disa herë se burim frymëzimi e ka Ibrahim Rugovën. Sot, një ditë para Ditës së Presidentit,...

E padëgjuar më parë: Ja pse Ibrahim Rugova qëndroi në Prishtinë gjatë bombardimeve – Sali Berisha jep rrëfimin e jashtëzakonshëm

Adnan Merovci, bashkëpunëtor i ngushtë i Presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova, ka sjell një rrëfim të padëgjuar të ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, për...

Fotografi e rrallë: Rugova, Thaçi, Haradinaj, Daci e Rexhepi, në një vend e të buzëqeshur

Një fotografi e rrallë po qarkullon së fundit në rrjetet sociale, ku aty shihen Ibrahim Rugova, Hashim Thaçi, Ramush Haradinaj, Nexhat Daci e Bajram...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -