3.1C
Pristina
25 Shkurt, 2021 - 02:44

Adem Jashari

- Advertisement -

Ekskluzive: Adnan Merovci tregon sa herë janë takuar Adem Jashari e Ibrahim Rugova

Adnan Merovci për një kohë të gjatë ishte ndër bashkëpunëtorët më të afërt të ish-presidentit Ibrahim Rugova. I ftuar në emisionin “n’Kosovë Show” Merovci ka...

Gruaja e Adem Jasharit e cila në kohë lufte barte municione dhe luftonte

Për figurën e Adem Jasharit kemi dëgjuar shumë, ai ka qenë dhe vazhdon të mbetet heroi i luftës së fundit në Kosovë, mirëpo pak...

Kompleksi i Familjes Jashari rrezikon të shembet

Qarja e mureve vetëm po zgjatet e po thellohet. Kjo gjendje është në të gjitha muret e kullës së familjes Jashari në Prekaz, të cilat...

Rrënqethëse, ish-ushtari tregon çka u kishte thënë Adem Jashari mëngjesin e 5 Marsit

Ish-ushtari i UÇK’së, Shekip Fazliu, ka rrëfyer për netët kritike në kullën e Jasharëve me 5, 6, dhe 7 mars, data këto kur lufta...

Dëmtohet rëndë busti i Adem Jasharit në Prekaz

Busti i heroit legjendar, Adem Jashari është dëmtuar rëndë në kompleksin në Prekaz. Pavarësisht se politikanët gjatë fushatës zgjedhore e vizituan, busti i Adem Jasharit...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -