-3.7 C
Pristina
16 Janar, 2021 - 03:29

OPINIONE

- Advertisement -

Mjeku kosovar për ardhjen e mërgimtarëve: Po vijnë infuzionet

Nëpër kufijtë e Evropës janë krijuar kolona të gjata nga mërgimtarët që ia kanë mësyrë Kosovës për t’i kaluar festat e fundvitit bashkë me...

Anëtari i LDK – së e quan Vjosa Osmanin “dhelpër e vetmuar”

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, e ka quajtur ushtruesen e detyrës së presidentit, Vjosa Osmanin, si ‘dhelpër të vetmuar’, pas vizitës...

Po rrejnë!

Nga Kimete Berisha Po rrejnë! Janë çu peshë kori i korbave, gazetarët e shitur, të dështuar, të harxhuar dhe të pa karakter të Shqipërisë dhe të...

Ish këshilltari i Kurtit: Kur u formua LDK-ja, Isa Mustafa merrte pjesë në mbledhjet e komunistëve

Ish këshilltari i Albin Kurtit, Driton Tali, në një postim në Facebook ka treguar se kur Isa Mustafa u tërhoq nga Lidhja Komuniste e...

Historiania serbe dridh Serbinë, me këtë shkrim epik për shqiptarët

Qysh në gjysmën e dytë të shekullit XIX, stereotipi negativ për shqiptarët ka qenë i shprehur në një sërë librash të autorëve serbë pa...

Profesori nga Amerika: LDK nuk ka se çka lypë në zgjedhje me Isa Mustafën

Profesori dhe opinionisti nga Amerika, Binak Maxharraj në një shkrim autorial dërguar ‘Bota sot’ thotë se zgjedhjet e reja janë zgjidhje për vendin. Profesor Maxharraj...

Isa Mustafa si gjuetar i ‘shtrigave’!

Isa Mustafa si gjuetar i 'shtrigave'! S'ka nivel më të ulët sesa me xhelozu dhe me pengu në punë e në jetë dikë që...

Bajram Gecaj: Vjosa Osmanin do ta mallkojë buka e LDK’së

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, ka reaguar pas intervistës së mbrëmshme të Vjosa Osmanit, e cila ka drejtuar akuza në drejtim...

Kimete Berisha e quan “spiun” Skënder Hysenin

Po çelna pak... Ishte viti 1997. Shqiptarët masakroheshin, e LDK preferonte 'paqen' e rreme e jo realitetin e përgjakur që ndodhte dhe prandaj paraqitej sikur...

Ramiz Kelmendi e quan Vjosa Osmanin antiamerikane

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ramiz Kelmendi, e ka cilësuar ushtruesen e detyrës së presidentes, Vjosa Osmanin si antiamerikane. Ish-deputeti i LDK-së dhe disa partive...
- Advertisement -

Must Read

- Advertisement -