4 C
Pristina
22 Janar, 2021 - 09:28

VV

- Advertisement -

Paralajmërohet koalicioni LVV-PDK

Njohësi i çështjeve të politikës, Arton Demhasaj thotë se në rast të fitimit të një numri të madh të deputetëve nga Vetëvendosje, atëherë mund...

Deputeti i VV-së e falëndëron Isa Mustafën që e kandidoi Hotin për kryeministër

Deputeti i VV’së, Dimal Basha duke ironizuar ka falënderuar kryetarin e LDK-së për nominimin e Avdullah Hotit për kryeministër në garën zgjedhore për Kuvend...

Analisti shqiptar nga Amerika “godet” VV-në: E ka politikën shumë të dobët

Analisti politik që jeton në Amerikë Bleron Baraliu, ka reaguar pas lajmit se Serbia ka nisur vaksinimin kundër Covid-19 të serbëve në veri të...

Nagavci thotë se LVV do të shkojë vetëm në zgjedhje, tregon se sa përqind presin t’i fitojnë

Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci e ka përjashtuar mundësinë e një koalicioni parazgjedhor me partinë e Ramush Haradinajt, duke i shuar...

Seanca e jashtëzakonshme, VV përplaset me partitë tjera, Hoti falënderon PDK-në

Lëvizja Vetëvendosje ka adresuar kritika ndaj Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në seancën e sotme të jashtëzakonshme për...

Hamza – LVV-së: Jemi xheloz që na morët partnerin, LDK-në

Bedri Hamza i PDK-së i është përgjigjur Liburn Aliut të Vetëvendosjes, i cili e akuzoi PDK-në se po bëhet bashkë me Qeverinë e LDK-së...

Të dhënat e para nga terreni, prin kandidati i VV’së

Nga të dhënat e votave të para të numruara, në Podujevë po udhëheq Shpejtim Bulliqi. Mbetet të shihet nëse do të kalojë në balotazh. Në...

Raporti financiar i partive politike: Më e pasura PDK-ja, pas saj Vetëvendosja, LDK-ja e “zhytur në borxhe”

Sipas raportit të publikuar nga KDI-ja bëhet e ditur se subjektet politike parlamentare kanë pasur të hyra për vitin 2019 prej gjithsej 4,655,180.20 euro. Të...

Deputeti Haziri u çon selame partive tjera: Lëvizja Vetëvendosje do ju mposhtë të gjithëve së bashku, hajdeni shkojmë në zgjedhje

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Haziri, ka reaguar pas takimit të sotëm mes Hashim Thaçit, Isa Mustafën dhe Ramush Haradinajn, ku është biseduar për...

Deputeti i VV-së: Bashkë me kazinot duhet të largohet edhe kjo qeveri ilegale

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, ka komentuar aksionin e Policisë së Kosovës mbrëmë në Karaçevë duke thënë se gjërat mund të ndryshohen edhe...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -