5.6 C
Pristina
23 Janar, 2021 - 22:08

Vizat

- Advertisement -

Gjermania pro liberalizimit, por disa vende ende hezitojnë

Presidenca gjermane e Bashkimit Evropian dhe Komisioni Evropian mendojnë se Kosova i ka përmbushur kriteret për liberalizim të vizave dhe se liberalizimi duhet të...

Gjermania po e shtyn BE’në që t’i hapë rrugë heqjes së vizave për Kosovën në tetor

Deri në dhjetor të këtij viti, Gjermania do të udhëheq me presidencën e Bashkimit Evropian. Përgjatë kësaj kohe, në listën e prioriteteve të Presidencës...

Shtetet hezituese për vizat, Heldt ia jep një ide Kosovës si t’i bindë ato

Pritjet e kosovarëve për liberalizim të vizave janë në kulmin e tyre tashmë kur Gjermania e kancelares gjermane, Angela Merkel, është duke e udhëhequr...

Aktori kosovar kërkon liberalizimin e vizave vetëm për moshat 18 deri në 30 vjeç dhe ka një arsye për këtë

Çështja e liberalizimit të vizave mbetet ende një problem kyç në vendin tonë. Dhe këtë së fundi e ka komentuar edhe aktori kosovar, Shkumbin Istrefi...

BE’ja zhgënjen sërish Kosovën: Vendi mbetet jashtë programit nën presidencën gjermane, vizat nuk përmenden askund

Gjermania nga sot edhe zyrtarisht pritet të marr presidencën e Bashkimit Europian e qe do të zgjasë për gjashtë muaj. Ani pse Kosova kishte...

Deputeti i Parlamentit Evropian: Gjermania mund të heq vizat për Kosovën këtë vit

Deputeti i Parlamentit Evropian nga Austria, Lukas Mandl është njëri nga nënshkruesit e letrës që deputetët e PE’së i kanë dërguar kancelares Angela Merkel...

Eurodeputetët i shkruajnë letër Merkelit, kërkojnë liberalizimin e vizave për Kosovën brenda vitit 2020

Ish- sekretari i Ministrisë së Integrimit Evropian, Demush Shala ka bërë të ditur se gjatë ditës së djeshme 33 anëtarët e Parlamentit Evropian nga...

Shtetet e mëdha po bëhen “kërrsh” për Kosovën: Tash Franca akuzon Gjermaninë për vizat

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon ka polemizuar në rrjetin social Twitter me Emisarin Special të Presidentit Trump, Richard Grenell dhe...

Zbehen shpresat për vizat

Ndonëse qytetarët e Kosovës vazhdojnë të mbeten të izoluar, Këshilli i BE-së, përgjegjës për heqjen e vizave thonë se nuk e kanë në agjendë...

Haradinaj flet sërish për vizat: Kosova e meriton dhe do ta ketë lëvizjen e lirë në Evropë

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, njëherit kandidat i koalicionit AAK-PSD përmes një video ka prezantuar zotimet e tij për zgjedhjet e 6 tetorit. Ai thotë...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -