-6.1 C
Pristina
16 Janar, 2021 - 22:02

Siria

- Advertisement -

Publikohet xhirimi kur droni turk shkatërron sistemin kundërajror Pantsir S-1

Shpagimi dhe hakmarrja e Turqisë për vrasjen ka nisur që të enjten kur forcat turke në Siri kanë sulmuar me të gjithë potencialin ushtarak...

Kush janë kurdët dhe pse po i sulmon Turqia në Siri?

Nga Patrick Kingsley “The New York Times” Pushtimi turk i territorit që kontrollohet nga kurdët në veri të Sirisë, ka ndërlikuar më tej një luftë...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -