7.9 C
Pristina
25 Janar, 2021 - 13:32

Richard Grenell

- Advertisement -

Grenell: Kosova duhet ta forcojë drejtësinë vendore, jo t’i çojë njerëzit në Hagë

Ish-ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Gjermani dhe i dërguari special i Presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, në fillim të dhjetorit...

Grenelli i fryen zjarrit: Pauzat në numërimin e votave janë shumë të dyshimta

Përfaqësuesi special i Shteteve të Bashkuara për dialogun Kosovë – Serbi dhe një ndër përkrahësit më besnikë të presidentit Donald Trump, është bërë pjesë...

Bleona Qerreti i komenton Grenellit në foton më të: Të dua

I dërguari special i presidentit amerikan, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka publikuar një fotografi dje me këngëtaren shqiptare, Bleona Qerretin, duke...

Richard Grenell poston fotografi me Bleona Qerretin

Këngëtarja shqiptare, Bleona Qerreti ka njoftuar se është takuar me të dërguarin special të presidentit amerikan, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, derisa...

Grenell u tregon serbëve në SHBA se kur do ta vizitojë Trumpi Serbinë

I dërguari special i presidentit amerikan për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, e ka vizituar komunitetin serb në Wisconsin të SHBA-së. Atje,...

Grenelli, i veshur me bluzë vija-vija, dukej si i burgosuri i Vuçiqit në Beograd

Nga Kimete Berisha Grenelli, i veshur me bluzë vija-vija, dukej si i burgosuri i Vuçiqit në Beograd. Thënë më saktë, dukej i sapoliruari nga burgu. 'Vijat e...

Grenell javën e ardhshme viziton Serbinë, ja çka pritet të ndodh pas kësaj vizite

Mediat serbe raportojnë se Emisari Special i Presidentit Trump për dialogun Kosovës-Serbi, Richard Grenell pritet të qëndrojnë në Serbi gjatë javës së ardhshme. Sipas raportimeve,...

Grenell vazhdon replikën me Osmanin

Përfaqësuesi Special i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, i ka reaguar kryeparlamentares Vjosa Osmani, pasi...

Ish-ambasadori Delawie godet ashpër Grenellin

Ish-ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka kritikuar ashpër të dërguarin amerikan për dialogu Kosovë-Serbi Richard Grenell. Kritikat ndaj tij, ai i ka bërë në...

Bolton për idenë e shkëmbimit të territoreve: Grenell nuk e di se çfarë flet

Ish-këshilltari për Sigurinë Kombëtare në administratën e Trump, John Bolton ka folur edhe një herë për idenë e shkëmbimit të territoreve, për çka nga...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -
error: Përmbajtja mbrohet !!