-6.1 C
Pristina
16 Janar, 2021 - 22:36

LDK

- Advertisement -

LDK gjen shpëtimin për këto zgjedhje, iu bashkohet Fero

Gani Geci ka bërë një postim në rrjetin e tij social Facebook ku është parë së bashku me reperin e njohur kosovar, Feron Fero si...

Kështu votoi Këshilli i LDK’së për kandidatin për kryeministër

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka zyrtarizuar Avdullah Hotin si kandidatin e saj për kryeministër të Kosovës në zgjedhjet që do të mbahen në...

Deputeti i VV-së e falëndëron Isa Mustafën që e kandidoi Hotin për kryeministër

Deputeti i VV’së, Dimal Basha duke ironizuar ka falënderuar kryetarin e LDK-së për nominimin e Avdullah Hotit për kryeministër në garën zgjedhore për Kuvend...

Seanca e jashtëzakonshme, VV përplaset me partitë tjera, Hoti falënderon PDK-në

Lëvizja Vetëvendosje ka adresuar kritika ndaj Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në seancën e sotme të jashtëzakonshme për...

Hamza – LVV-së: Jemi xheloz që na morët partnerin, LDK-në

Bedri Hamza i PDK-së i është përgjigjur Liburn Aliut të Vetëvendosjes, i cili e akuzoi PDK-në se po bëhet bashkë me Qeverinë e LDK-së...

Deputeti i LDK-së i gëzohet fitores së Bulliqit

Dëshpërim të madh nga humbja e zgjedhjeve në Podujevë nuk ka deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli. Sipas tij, mashtrimi e dyftyrësia nuk kanë vend dhe...

Të dhënat e para nga terreni, prin kandidati i VV’së

Nga të dhënat e votave të para të numruara, në Podujevë po udhëheq Shpejtim Bulliqi. Mbetet të shihet nëse do të kalojë në balotazh. Në...

Raporti financiar i partive politike: Më e pasura PDK-ja, pas saj Vetëvendosja, LDK-ja e “zhytur në borxhe”

Sipas raportit të publikuar nga KDI-ja bëhet e ditur se subjektet politike parlamentare kanë pasur të hyra për vitin 2019 prej gjithsej 4,655,180.20 euro. Të...

LDK dorëzohet përballë Haradinajt, ky është vendimi i Hotit

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe kreu i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti, është dorëzuar përballë AAK’së së Ramush Haradinajt për punën e ndërtimit të...

Deputeti i LDK – së: Për disa në LDK, Thaçi është bërë burrë i mirë

Deputeti Haxhi Avdyli, i cili është rreshtuar krah Vjosa Osmanit, ka vazhduar kritikat për ish-partinë e tij, Lidhjen Demokratike të Kosovës. Avdyli ka thënë se...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -