-6.5 C
Pristina
20 Janar, 2021 - 01:43

Izraeli

- Advertisement -

Flet hebreu që jeton në Kosovë: Si po e pret kjo pakicë njohjen nga Izraeli?

Për Flori Dedonin, pjesëtar i pakicës të vogël të hebrenjve, lajmet se pavarësia e Kosovës do të njihet nga Izraeli kanë qenë një arsye...

Mavraj shkakton skandal në Gjermani, reagime të forta pasi fshiu Izraelin nga një hartë

Futbollisti shqiptar nga Kosova, Mergim Mavraj, i cili luan për ekipin e Guerter Furth ka shkaktuar një skandal në Gjermani pasi që në një...

Jerusalem Post: Përse qeveria e re e Izraelit duhet ta njohë Kosovën

Akri Çipa, njohës i çështjeve ndërkombëtare me fokus në Ballkan dhe Lindje të Mesme, ua ka numëruar arsyet qeverisë së re të Izraelit se...

Ndodhë edhe kjo! Izraeli me metoda të rralla, zbulon dhe parandalon koronavirusin përmes telefonit

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu, dëshiron të përdorë teknologjinë e përcjelljes së telefonit për të ndihmuar në ndalimin e përhapjes së koronavirusit. Kabineti izraelit ka autorizuar...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -