19.2 C
Pristina
23 Shtator, 2020 - 17:49

Hashim Thaçi

- Advertisement -

Mediumi amerikan shkruan për dekoratën që Thaçi i ndau Trumpit për rolin e tij në marrëveshjen e Washingtonit

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë ditës së djeshme ka ndarë urdhrin më të lartë shtetëror – Urdhrin e Lirisë – për...

Hoti për reagimin e Thaçit: Është humbje kohe të merrem me deklarime të pabaza e të paqena

Kryeministri Avdullah Hoti nuk ka dashur të komentojë deklaratat e djeshme të Presidentit që po e quan të rrezikshëm takimin e paralajmëruar te kryeministrit...

Gani Geci ka marrë ftesë që të shkojë në Hagë, tregon detajet

Gani Geci është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai këtë njoftim e dha përmes një postimi në facebook. Postimi i tij pa ndërhyrje: Te dashur miq Pas marrjes...

Albin Kurti pyet presidentin Thaçi, kë po fal?

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka reaguar ndaj vendimi të presidentit Thaçi për faljen e një të burgosuri që po vuante dënimin për një...

Reagon Tomë Gashi: Publikon detaje të reja për rastin e Astrit Deharit, akuzon presidentin

Avokati Tomë Gashi ka reaguar ashpër pas faljes së dënimit që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ia fali Luz Allakut. Gashi përmes një postimi në...

Kur do të merret vendimi për Presidentin Thaҫi, ja ҫfarë thonë nga Gjykata Speciale

Pak kohë më parë ka përfunduar intervistimi i Presientit Hashim Thaҫi në Hagë. Ndërkaq pritet ftesa edhe për Kadri Veselin ashtu siҫ është paralajmëruar. Megjithatë...

Thaçi dekreton Ligjin për Buxhetin, ku përfshihen 170 eurot për qytetarët

Presidenti Hashim Thaçi sapo ka dekretuar Ligjin për Buxhetin dhe plotësim/ndryshimet e tij, të cilin e ka pranuar dje pasdite. Këtë e ka bërë të...

Thaçi: Shumë e dhimbshme të shohësh sa është dëmtuar puna e bujqve tanë, djersa e mundi i tyre

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi të bërë në Facebook ka shprehur shqetësimin dhe dhimbjen e tij karshi dëmeve të kulturave bujqësore,...

Këndoi kundër Albin Kurtit, e Hashim Thaçit i thoshte ‘Baba i Kombit’ – ja çka i bëri policia rapsodit nga Drenica

Policia e Kosovës ka ndaluar në aeroportin Adem Jashari, rapsodin Nuredin Gashi, i cili jeton në Suedi. Gashi është ndaluar shkaku i publikimit të...

BE “godet” edhe një herë ata që dëshirojnë ndryshimin e kufijve

von Cramon: BE-ja nuk e përkrah ndryshimin e kufijve Bashkimi Evropian, ka konfirmuar qëndrimin e tij se është kundër idesë së korrigjimit të kufirit Kosovë-Serbi,...
- Advertisement -

Must Read

Nuk mund të jetojnë pa njëra tjetrën, po vjen koalicioni LDK-PDK

Në media u publikua lajmi i takimit të Agim Veliut me Sami Lushtakun dhe Adem Grabovcin, nga i cili takim nuk pritet asgjë tjetër,...
- Advertisement -

Brenda ditës, asgjësohen dy aeroplanë rusë

Siç njoftojnë mediat ndërkombëtare, të martën më 22 shtator në Tver, është rrëzuar aeroplani luftarak rus Su-30. Aeroplani rus është goditur aksidentalisht gjatë ushtrimeve...

Takimi i radhës Hoti-Vuçiq, vihet në pikëpyetje

Edhe pse ishte paralajmëruar se më 28 shtator, në Bruksel do të zhvillohej takimi i radhës i nivelit të lartë midis Prishtinës dhe Beogradit,...

Serbët po gëzohen që i ndreqën punët me Amerikën, Brnabiq: Nisi epokë e re

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq ka thënë se një epokë e re është hapur në marrëdhëniet ekonomike dhe politike midis Serbisë dhe Amerikës dhe se,...