22.7 C
Pristina
23 Shtator, 2020 - 15:46

ENVER BYTYÇI

- Advertisement -

Profesori ndërkombëtar ngre alarmin: Akoma nuk është shuar projekti për Serbinë e Madhe, akuzon me emra politikanët shqiptarë

Në skenën politike të Kosovës kanë ndodhur gjatë muajve dhe javëve të fundit shumë zhvillime. Ndaj kemi edhe disa ndryshime në ekipin negociator, formatin dhe...

Profesori universitar i reagon Thaçit, thotë se duhet të shkarkohet për shkelje të Kushtetutës

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar pas lajmit se Presidenti Thaçi ka shkuar në shtëpinë e deputetit Haxhi Shala një natë para votimit të...

Qeveria e re në Kosovë, Bytyçi: Hoti do të rikthejë korrigjimin e kufijve

Profesori i shkencave politike Enver Bytyçi ishte i ftuar në A2 ku komentoi zhvillimet e fundit në Kosovë pas votimit në Kuvend të qeverisë...

“Do ta uroj Hotin nëse ruan territorin e Kosovës, ndryshe haram buka e uji i saj”

Profesori universitar, Enver Bytyçi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, që i dha të drejtë dekretit të presidentit Thaçi. Përmes një postimi në Facebook,...

Bytyçi i reagon Rugovës: Po Hakiu e Isa që 10 vjet që kanë zgjedhur Thaçin, a janë LDK?

Profesori Enver Bytyçi ka reaguar ndaj Haki Rugovës së LDK-së, i cili ka thënë se Vjosa Osmani nuk është në LDK, pasi ajo e...

Bytyçi e bën publike deklaratën e Vuçiqit për shkëmbimin e territorit, thotë se është punë e kryer

Profesori Enver Bytyçi, ka thënë se Beogradi po lufton të marrë pjesën më të pasur të Kosovës, veriun. Gjithashtu, ai në postimin e tij në...

Tre muaj pas zgjedhjeve, një hap para, dy hapa prapa!

NGA PROF. DR. ENVER BYTYÇI Dështimi i këtij koalicioni i intereson shumë armikut të betuar të Ibrahim Rugovës, pra Rexhep Qosjes. Do të shohim sa...
- Advertisement -

Must Read

Gjykata Kushtetuese e godet koalicionin qeverisës

​Kushtetuesja hedh poshtë ankesën e Etem Arifit Gjykata Kushtetuese gjatë ditës së sotme i dha një goditje të fortë koalicionit. Gjykata Kushtetuese e ka shpallur të...
- Advertisement -

Grenelli, i veshur me bluzë vija-vija, dukej si i burgosuri i Vuçiqit në Beograd

Nga Kimete Berisha Grenelli, i veshur me bluzë vija-vija, dukej si i burgosuri i Vuçiqit në Beograd. Thënë më saktë, dukej i sapoliruari nga burgu. 'Vijat e...

62 raste të reja me covid-19, vijnë nga këto komuna

85 TË SHËRUAR DHE 62 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...

Alarmi për shpërthim në kullën “Eiffel”, gazetari dëshmitar: Një burrë bërtiti ”Allahu Ekber”

Një gazetar dëshmitar ka rrëfyer nga vendi i ngjarjes se çfarë po ndodhte në Paris, ndonëse Policia kishte ngritur alarmin për bo.mbë dhe kishte...