-0.7 C
Pristina
15 Janar, 2021 - 14:50

Edi Rama

- Advertisement -

Publikohet videoja që nuk do të dëshironte t’a shihte kurrë Rama, ja çfarë flet për Kurtin

Kryeministi i Shqipërisë, Edi Rama nuk ka shumë kohë që ka lëshuar një deklaratë në lidhje me ish-kryeministrin e vendit, Albin Kurti. Rama tha për...

Erdogan në takim me Ramën: Turqit dhe shqiptarët janë vëllezër dhe aleat

Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama dhe Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan kanë firmosur marrëveshjen për krijimin e Këshillit të Bashkëpunimit Strategjik të...

Befason Edi Rama me numrin e vaksinave për Kosovë

Gjatë javës së tretë të janarit, Shqipëria do të furnizohet me një kontingjent me vaksina anti-Covid. Kryeministri Edi Rama ka premtuar se një pjesë...

Dorëheqja e Gent Cakaj, analisti analizon situatën: Ky ishte i gjithë skenari i Edi Ramës

Gent Cakaj, ka dhënë dorëheqje sot nga posti i ministrit të jashtëm të Shqipërisë. Këtë e bëri të ditur përmes një postimi në Facebook. Pas dorëheqjes...

“Numrin ma dha miku ynë i përbashkët, Vuçiç”, Mihajloviç zbulon mesazhin e Edi Ramës kur u diagnostikua me leuçemi

Sinisa Mihajlovic, trajneri i Bolognas dhe ish-lojtar i një sërë klubesh në Itali si Roma, Lazio, Sampdoria e Inter së fundmi ka publikuar një...

Rrëfim mes lotësh i ish pjesëtarit të UÇK-së (Video)

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, ka shpërndarë një rrëfim të një ish-pjesëtari të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i cili i përlotur tregon...

”Serbia s’ka shans, për asgjë” – Edi Rama ”ironizon” deklaratat e Vuciq për luftë me Kosovën (Video)

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka ironizuar deklaratat e Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuciq, për luftë me Kosovën, nëse procesi i dialogut dështon. ”Serbia s’ka...

Dashuria me mend e Edi Ramës

Shkruan Kimete Berisha Edi Rama e ka intelektualizuar 'dashurinë' në mes të Kosovës dhe Shqipërisë. E ka intelektualizuar dashurinë e shqiptarëve të Kosovës, dhe ka bë...

Këshilltari i Merkelit i reagon ashpër Ramës: Turp i historisë botërore

Turp të historisë botërore e ka quajtur këshilltari gjerman Martin Henze përpjekjen e Kryeminsitrit Rama për zgjidhjen e krizës politike në Bjollorusi. Sipas tij, kjo...

Rama i bie pishman, thotë se nuk do të tërhiqet nga padia ndaj Haradinajt

Në fillim të këtij viti, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ngriti padi ndaj ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për “shpifje”. Rama, në padinë 30 faqëshe...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -