5.7C
Pristina
5 Mars, 2021 - 05:02

Albulena Haxhiu

- Advertisement -

Haxhiu: Nuk mund të prishemi me Turqinë e BE-në

Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se nuk është e patjetërsueshme prishja e marrëdhënieve me Turqinë e BE’në, derisa ka...

Reagon Albulena Haxhiu: Listës do t’i prijë Albin Kurti

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas publikimit të plotë të vendimit të Gjykatës Kushtetuese për votën e Etem Arifit. Haxhiu ka thënë se...

Haxhiu e prerë rreth mundsisë për koalicion me PDK-në

Anëtarja e Kryesisë së VV-së, Albulena Haxhiu tha se as që e kanë diskutuar në parti se a do të mund të kenë koalicion...

Haxhiu: Vaj halli për neve çfarë kryeministri kemi, ishte pjesë e orkestrimit të votës së Haxhi Shalës

Ish-ministrja e Drejtësisë nga radhët e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka deklaruar se kryeministri Avdullah Hoti nuk po i lexon vendimet që po i shkojnë...

Burri i Albulena Haxhiut i quan injorantë ata që dolën ta presin Thaçin

Kontroversi dhe aktivisti i Vetëvendosjes Alban Krasniqi, i cili është burri i ish-ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut, ka reaguar pas pritjes madhështore të presidentit...

Haxhiu për votimet në Veri: Kjo hapje e qeverisë ilegale ka cenuar integritetin e vendit

Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se gjatë qeverisjes së këtij subjekti politik, është shtruar si pyetje çështja e zgjedhjeve të Serbisë. Sipas saj,...

Haxhiu: Lejimi i organizimit të zgjedhjeve të Serbisë në Kosovë është dorëzimi dhe gjunjëzimi i radhës karshi tyre

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar pas vendimit që të lejohet të lejohet procesi i votimit për zgjedhjet parlamentare të Serbisë brenda territorit...

Haxhiu: Qeveria Hoti, qeveri e Thaçit dhe Vuçiqit

Ish-ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu e ka quajtur edhe një herë të paligjshme qeverinë e udhëhequr nga Avdullah Hoti, e cila u formua si...

Laboratori, Albulena Haxhiu thotë se familjarët e saj në Zvicër po planifikojnë ta padisin Thaçin

Ministrja në detyrë e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka paralajmëruar se familja e saj do të ushtrojë padi për presidentin e vendit, Hashim Thacin, në...

Haxhiu: Si ka mundësi të dihet aktgjykimi pa u bërë publik nga Gjykata Kushtetuese

Ministrja në detyrë e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se qytetarët kanë të drejtë të zemërohen rreth asaj që po ndodh me dekretin e...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -