13.6C
Pristina
26 Shkurt, 2021 - 13:17

Albin Kurti

- Advertisement -

Kurti siguron Ambasadorin Amerikan: Kosova shumë shpejt do ta ketë Qeverinë e re

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett takoi është takuar sot me kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurti pas fitores në zgjedhjet e së dielës. Kosnett ka...

Fitorja e Kurtit jehonë deri në Spanjë, El Mundo: “Che Guevara” i Kosovës gati të marrë pushtetin

Fitorja e Albin Kurtit në Kosovë ka bërë jehonë deri në Spanjë e për të ka shkruar një artikull gazeta e njohur “El Mundo”. Ai...

Ja çka shkruajnë mediat gjermane për fitoren e Albin Kurtit

“Brezi i ri i politikanëve” Mediat gjermane kanë raportuar për rezultatin e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare në Kosovë. Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit shënoi një fitore...

Kurti: Nuk do të hakmerremi ndaj askujt

Lideri i VV’së, Albin Kurti ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve të fundit në Kosovë duke falënderuar të gjithë që morrën në pjesë. Ai ka thënë...

“Frankfurter Allgemeine”: Kosova gjendet para një ndryshimi të madh, të rinjtë i besojnë Albin Kurtit

Në një shkrim të gjatë mbi zgjedhjet parlamentare të së dielës në Kosovë, gazeta konservatore gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” (FAZ), e cila historikisht ka...

77 akademikë i shkruajnë letër në mbështetje të Kurtit

Kryetari dhe kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, ka thënë se ka marrë mbështetjen e 77 akademikëve botërorë që ndajnë bindje të...

Vushtrriasi e vë në siklet Albin Kurtin: I bën këtë pyetje në bashkëbisedimin live

Kandidati për kryeministër nga VV’ja, Albin Kurti ka zhvilluar një bashkëbisedim në Facebook me qytetarë të cilët i kanë bërë edhe pyetje të sikletshme. Një...

Kurti: S’kemi nevojë për kurrfarë koalicioni – s’ke me kë të bësh

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka zhvilluar një bashkëbisedim online me qytetarët ku ka pranuar pyetje dhe është përgjigjur. I pyetur se a do...

Abdixhiku për Kurtin e Osmanin: Janë arrogantë, s’kanë kufizime, duan të bëjnë çfarë të duan

Kandidati i LDK’së për deputet Lumir Abdixhiku i ka quajtur arrogantë Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin. Ai ka kritikuar ata për mostransparencë. “Kjo është një...

Këshilli Prokurorial i reagon Kurtit: Kryeprokurorin e caktojmë ne

Këshilli Prokurorial i Kosovës i ka reaguar kandidatit për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, pas deklaratave të tij lidhur me Kryeprokurorin...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -