13.4 C
Pristina
Monday, May 27, 2024

Mustafa i LDK’së pubIikon pagën e tij me koeficientin e ri, pyet Muratin: Sa e more rrogën ti?

- Advertisement -

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Besian Mustafa, ka thënë se e sfidon ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati për pagën e tij, derisa ai e ka publikuar pagën e tij që ka marrë dje, shkruan Gazeta Metro.

- Advertisement -

Mustafa përmes një postimi në Facebook ka publikuar pagën e tij që e mori për muajin shkurt të cilën e ka 1 mijë e 208 euro e 42 centë.

Pyet ministrin Murati sa ia ka rritur vetës pagën.

- Advertisement -

“Hekuran, sa qindra euro ja ke rritë pagën vetes?!”, ka pyetur deputeti opozitar.

Kujtojmë që dje janë ekzekutuar pagat e sektorit publik, sipas koeficientit të ri të ligjit të pagave.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -