5.3 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

“Krímẹ kundër njerëzimit dhe të gjenọcídit”, Kurti thotë se Kosova po përgatitet për ta paditur Serbinë

- Advertisement -

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se po bëhen përgatitjet që të akuzohet Serbia si shtet përgjegjës për krimet e kryera gjatë Iuftës në Kosovë.

- Advertisement -

Këto komente Kurti i bëri gjatë homazheve në nderim të martirëve të familjes Mulliqi.

bërë përgatitjet që të akuzohet Serbia si shtet përgjegjës për krimet e kryera gjatë luftës në Kosovë, e që janë krime kundër njerëzimit dhe gjenocidit”, tha Kurti.

- Advertisement -

Kurti i bëri thirrje Prokurorisë së Shtetit që të angazhohen maksimalisht ditë e natë, në mënyrë që vrasësit, për të cilët ka dëshmitarë të gjallë, të ndiqen të akuzohen, të dënohen sepse pa drejtësi me vetëm të vërtetën plagët vazhdojnë të mbesin të hapura./RTK/

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -