0.9 C
Pristina
Friday, December 8, 2023

Kimete Berisha e ashpër me Kurtin: Laperi i dreqit!

- Advertisement -

Publicistja Kimete Berisha e ka quajtur kryeministrin, Albin Kurtin ‘laper i dreqit’, pasi që ky i fundit e ka përkujtuar kryeministrin e vrarë serb Zoran Gjingjiq në 20-vjetorin e vrasjes së tij.

Berisha përmes një postimi në Facebook ka thënë Kurti e ka vajtuar njeriun që i pari ka kërkuar kthimin e ushtrisë dhe policisë serbe në Kosovë.

- Advertisement -

Ajo tutje e ka quajtur Kurtin edhe “kokëshkreti” duke pyetur se për kë punon.

Berisha ndër të tjera ka thënë se është çmendur apo është shantazhuar.

- Advertisement -

Postimi i plotë i saj:

Laperi i dreqit!

Në emrin e viktimave shqiptare e vajtoi vrasësit e shqiptarëve – Ivanoviçin.

- Advertisement -

Në emrin e Kosovës sot e vajtoi kundërshtarin e çlirimit të Kosovës, mohuesin e lirisë së shqiptarëve, shokun e kriminelit Arkan – Gjingjiqin!

E vajtoj njeriun që i pari pas luftës kërkoi kthimin e ushtrisë e policisë serbe në Kosovë.

P.S. Për kë punon kokëshkreti?

Është çmendur apo është i shantazuar!

(Vajtoje o Lap, e kurrë mos e ndal

vajtimin, në emrin e familjes tënde e jo në emrin e popullit të Kosovës)!

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -