17 C
Pristina
Tuesday, May 28, 2024

Gjyshja bujare shiti mëshqerrën e saj dhe dhuroi paratë për viktimat e tërmetit

- Advertisement -

Gjyshja 70 vjeçare Sarıgül Kaçan shiti mëshqerrën e saj 13 mijë Lira turke, të cilat i dhurori për viktimat e tërmetit.

Mobilizimi i ndihmës për 10 provincat e goditura nga tërmetet me magnitudë 7.7 dhe 7.6 ballë në Kahramanmaraş vazhdon të rritet.

- Advertisement -

Sarıgül Kaçan, i cila jeton në fshatin Karahan të rrethit Akyaka, mbështeti gjithashtu fushatën e ndihmës të nisur në Kars. Kaçani, e cila ka shitur një mëshqerrë të sajën për 13 mijë TL, edhe pse e varfër ajo i ka dhuruar paratë për viktimat e tërmetit.

Duke thënë se mëshqerrën e saj e ka dhuruar për të vdekurit në tërmet, Sarıgül Kaçan tha: “Unë e fal mëshqerrën për ata që vdiqën në tërmet”.

- Advertisement -

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -