13.4 C
Pristina
Monday, May 27, 2024

Dy tërmete tjera godasin Turqinë

- Advertisement -

Dy tërmete tjera kanë goditur Turqinë pas tërmetit vdekjeprurës që ndodhi dje.

- Advertisement -

Sipas informacioneve nga Departamenti i Tërmeteve të Presidencës së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave, një tërmet me magnitudë 4.7 ballë ka rënë pak minuta më parë në Elazig.

Ndërkohë, një tjetër tërmet është raportuar më parë në Bahçesaray të provincës Van. Mësohet se tërmeti kishte një magnitudë prej 4.2 ballë.

- Advertisement -

Kujtojmë që deri më tani janë konfirmuar 5,434 viktima nga tërmeti i fortë i mëngjesit të së hënës ndërsa mbi 31 mijë janë plagosur./abcnews.al/

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -