22.7 C
Pristina
23 Shtator, 2020 - 14:04

RAJONI

- Advertisement -

Mali i Zi ia bën bajat Serbisë, ua hap kufijt tri shteteve të “vocrra”, por jo edhe atyre!

Mali i Zi ka zgjeruar listën e vendeve, turistët e të cilëve do të lejohen të futen në këtë shtet. Vendimi i radhës ka...

Beogradin e merr uji pas stuhisë së fuqishme, bllokohet edhe komunikacioni

Mot i ligë po mbretëron në Beograd, derisa po shoqërohet me shi, vetëtima e bubullima. Dukshmëria po ashtu është e lartë, derisa automjetet lëvizin ngadalë...

Serbia dyshohet se ka mashtruar BE-në duke thënë se 4000 pacientë janë shëruar nga koronavirusi brenda një dite

Autoritetet serbe dyshohen se kanë mashtruar BE-në me një raport të fundit të dërguar për situatën në vend karshi luftës ndaj koronavirusit. Në raportin...

Vazhdojnë deklarata e nxehta mes Malit të Zi edhe Serbisë – Daçiq: Pak e kanë NATO-n le të thërrasin edhe UÇK-në

Në deklaratën e ministrit të jashtëm malazez Srgjan Darmanoviç se brenda NATO-së ka mekanizma që Mali i Zi mund të shfrytëzoj nëse vlerëson se...

Situatë shqetësuese në Maqedoni/ 2 viktima dhe 177 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1245 testime, nga të cilat 177 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Në...

SKANDALET që e shkarkuan Sulejman Rexhepin

Këshilli i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedonin Veriore ka shkarkuar kryetarin e saj, Sulejman Rexhepin. Shkarkimi ndodhie me votimin e 2/3 e anëtarëve të Rijasetit. “Keqpërdorimi...

Zekiri që la gruan shqiptare për maqedone: Elhamdulilah iku Sula!

Deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri i është gëzuar shkarkimit të myftiut të Këshillit të Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni, Sylejman Rexhepit. “Rezilave Allahu nuk ua...

Hoxhallarët mblidhen në Maqedoni, e shkarkojnë Myftiun dhe e zëvendësojnë menjëherë me tjetrin

Këshilli i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni të Veriut ka shkarkuar nga detyra, myftiun, Sylejman Rexhepin. Hoxhallarët kanë vendosur njëzëri që në vend të Rexhepit...

Shkarkohet Myftiu i Maqedonisë Sulejman Rexhepi

Rijaseti i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoninë e Veriut sot shkarkoi nga detyra kryetatin e deritanishëm Sulejman Rexhepi. Në vend të tij për ushtrues detyre...

Çrregullohet moti, bie borë në vendin e rajonit

Ulja e temperaturave në rajon po sjell mot mjaft të paqendrueshëm, kurse në malet e Bosnjës dje pati edhe reshje bore. Në disa foto të...
- Advertisement -

Must Read

10 përqindëshi – rreth 200 milionë euro pritet të tërhiqen nga Trusti

Kryesuesi i Bordit të Trustit, Ruzhdi Morina, ka thënë se me ndryshimin e ligjit për tërheqjen e 10-përqindëshit të kursimeve pensionale pritet që rreth...
- Advertisement -

Ky fshat humb lidhjen me internetin çdo mëngjes, në të njëjtën orë, prej 18 muajsh

Për 18 muaj, banorët e një fshati në Uells kanë qenë të rrethuar nga misteri pasi çdo mëngjes fshati humbte lidhjen me internetin. Tani...

‘Dëgjo këtu ti ped*rast mu*i’/ Deputetin e shajnë ‘live’ në komision, Rudina Hajdari ‘shtanget’ dhe kafshon buzën

“Dëgjo këtu ti pede*ast m*ti”. Kështu është sharë një nga deputetët e Kuvendit teksa ka qenë duke marrë pjesë në Komisionin për Integrimin Europian ditën...

Paralajmërohet kthimi në tryezë i idesë së shkëmbimit të territoreve

Ideja e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, nuk ka “vdekur”, por aktualisht është ndalur në BE dhe në Uashington. Kështu kanë vlerësuar analistët...