-3.4 C
Pristina
16 Janar, 2021 - 04:15

OPINIONE

- Advertisement -

Taktikë e mençur e Isa Mustafës ta ‘djeg’ Avdullah Hotin e ‘djegur’

Taktikë e mençur e Isa Mustafës ta 'djeg' Avdullah Hotin e 'djegur'. Isa Mustafa e di shumë mirë se LDK kurrë më keq nuk i...

Shkëlzen Gashi del me një parshikim për rezultatin e VV’së në zgjedhje

Ish-këshilltari i Albin Kurtit, Shkëlzen Gashi, ka shkruar në rrjetin social në Facebook për rezultatin e zgjedhjeve të ardhshme që pritet të mbahen në...

Eksperti amerikan i habitur si shqiptarët e Maqedonisë nuk e përkrahin Nënën Terezën e Skenderbeun pse janë të krishterë

Njohësi i çështjeve politike në Ballkanin Perëndimor nga SHBA’ja, Alon Ben-Meir, ka shprehur shqetësimin për qasjen ndaj identitetit nacional dhe atij fetar tek shqiptarët...

Analisti shqiptar nga Amerika “godet” VV-në: E ka politikën shumë të dobët

Analisti politik që jeton në Amerikë Bleron Baraliu, ka reaguar pas lajmit se Serbia ka nisur vaksinimin kundër Covid-19 të serbëve në veri të...

Mushkolaj: U patën çartë do kur erdhën testet, tash Serbia po jep vaksina n’Kosovë, e kërkush s’po nihet

Analisti i njohur politik, Imer Mushkolaj ka kritikuar njerëzit që po heshtin për vaksinimin e qytetarëve në Veriun e Kosovës nga Qeveria e Serbisë. Mushkolaj...

“Me kënd je ti Isa Mustafa, as me Rugovën, as me Albinin”

Publicisti dhe profesori nga Amerika,Binak Maxharraj në një reagim të tij dërguar në media, ka kritikuar deklaratën e fundit të Isa Mustafës, liderit të...

Zafir Berisha: Vota ndaj Vetëvendosjes është votë për surratin e Daçiqit dhe Vuçiqit

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme dhe anëtari i Nismës Socialdemokrate Zafir Berisha, ka reaguar ashpër përmes një shkrimi në Facebook ndaj partisë së Albin...

Qorrolli: Arsyeja juridike pse Albin Kurti mund të kandidojë për deputet në zgjedhjet 2021

Analisti i çështjeve politike, Vigan Qorrolli ka përmendur arsyet juridike se pse kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti mund të kandidojë për deputet në...

Lojëra të rrezikshme të Albin Kurtit

NGA: ISA SHABANI Pas zgjedhjeve të 6 tetorit, VV - duke shfrytëzuar zgjatjen e dorës për bashkëpunim të LDK-së, gjatë të bërit të opozitës së...

Vetëvendosje po rrëshqet në ideologji të rrezikshme, Albini ia ka borxh opinionit një sqarim

Nga Nezir H. Kraki Sot në botë e Evropë ka shumë ekstremizem politik e ideologjik. Në mesin e tyre janë edhe islamo-fashizmi dhe islamo-majtizmi si...
- Advertisement -

Must Read

- Advertisement -