6.3 C
Pristina
21 Janar, 2021 - 12:39

Xhelal Sveçla

- Advertisement -

Deputeti i PDK’së: Sveçla ka vendosur kamera dhe përgjues në institucione

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Sejdi Hoxha, ka denoncuar publikisht ish-ministrin e Lëvizjes Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla, për...

Sveçla e pranon se ishte në Telekom, tregon arsyet e vizitës

Ushtruesi i detyrës së ministrit në detyrë të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka mohuar se ai, Albin Kurti dhe Haki Abazi janë futur...

Ish-kryeshefi i PTK-së: Kurti, Sveçla e Abazi shkuan në dhomën e përgjimeve

Ish-kryeshefi i PTK-së, Bedri Istrefi ka thënë se deklarata e presidentit Thaçi se Kurti, Sveçla e Abazi kanë shkuar në dhomën e përgjimeve në...

Krasniqi reagon ashpër: Janë bërë bashkë Sveçla e Tërnava, nuk më frikësojnë

Profesori i UP’së, Milazim Krasniqi ka reaguar pasi që u.d i ministrit në detyrë të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla e akuzoi atë se...

Sveçla akuzon Milazim Krasniqin se qëndron prapa faljes protestuese të namazit në shesh

U.d i ministrit në detyrë të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka shkruar se është informuar nga një grup qytetarësh për një protestë që...

Xhelal Sveçla me Rashit Qalajn shkojnë në kufirin Kosovë – Serbi

Ushtruesi i detyrës së Ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, bashkë me drejtorin e Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, sot kanë...

Pacolli: Prapë më kërcënoi Xhelali me arrestim nëse shkoj në Parlament

Deputeti i AKR’së, Behgjet Pacolli ka thënë se Xhelal Sveçla e ka kërcënuar me arrestim nëse shkon në Kuvendin e Kosovës. Pacolli ka shkruar në...

Prokuroria tregon se kur do ta trajtojnë kallëzimin penal të Sveçlës ndaj Presidentit Thaçi

Dy javë më parë ushtruesi i detyrës së ministrit të Brendshëm dhe Administratës Publike Xhelal Sveçla, dorëzoi pranë Prokurorisë Themelore të Prishtinës kallëzimin penal...

MPBAP-ja dorëzon kallëzim penal kundër presidentit Thaçi

Ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla, dorëzoi pranë Prokurorisë Themelore në Prishtinë, kallëzimin penal kundër presidentit...

Pas Gjuriqit, Sveçla paralajmëron takim edhe me Ministrin e Brendshëm serb

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje e sheh si pozitiv takimin e tij në Tiranë me zyrtarin serb Marko Gjuriq, ndonëse u kritikua me të...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -