-4.2 C
Pristina
16 Janar, 2021 - 13:09

Trusti

- Advertisement -

Trusti ka një lajm të mirë për të gjithë kontributdhënësit

Fondi i Kursimeve Pensionale ka njoftuar se deri tash për tërheqje të 10 përqindëshit kanë aplikuar rreth 395 mijë kontributdhënës, me vlerë të shpagimit...

Trusti del me datë të saktë se kur do t’i merrni paratë

Fondi i Kursimeve Pensionale ka dal me datë të saktë se kur do të mund t’i tërheqin paratë kontributdhënësit që kanë aplikuar për tërheqje...

Detaje: Kur dalin paratë e Trustit dhe a ka rrezik të vonohen ato?!

Mbi 300 mijë persona kanë aplikuar deri më tani për tërheqjen e 10% shit nga Trusti i tyre pensional. Këtë e konfirmoi në një bisedë...

Pasi të aplikoni në Trust, pas kaq ditësh do iu dalin paratë në xhirollogari

Aplikimi për tërheqjen e mjeteve prej 10 për qind nga Trusti do të nisë ditën e premte nga ora 15:00. E të gjithë ata...

Tërheqja e parave nga Trusti – Këtu mund ta shikoni online se sa para i keni

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka deklaruar se Qeveria aktuale është duke diskutuar me Trustin Pensional të Kosovës që të lejohet një tërheqje deri...

Dështon votimi i ligjit që mundëson tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti

Kuvendi i Kosovës ka dështuar sërish ta votojë Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike, i cili do t’iu mundësonte qytetarëve tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Në votim...

Tërheqja e parave të Trustit dhe ndihma për bizneset, në pritje ligjit të ri

Bizneset të cilat kanë pësuar humbje nga pandemia e koronavirusit, duhet të presin edhe miratimin e Ligjit për rimëkëmbje ekonomike, në mënyrë që Qeveria...

Pas aprovimit të Ligjit në Kuvend, mjetet nga Trusti Pensional mund të tërhiqen brenda katër muajsh

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka thënë se Qeveria e Kosovës e ka në vëmendje rimëkëmbjen ekonomike. Bajrami tutje në përgjigjien e dhënë ka theksuar...

Kur pritet t’u mundësohet qytetarëve tërheqja e parave nga Trusti?

Pritet të kalojë një periudhë disa javore para se në Kuvendin e Kosovës të hidhet në votim Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike, i cili vetëm...

Ministria e Financave merr vendim lidhur me tërheqjen e 10% nga Trusti

Zëvendësministri i Financave, Agim Krasniqi, ka thënë se Ministria e Financave dhe Transfereve ka marrë vendim që të mos kompensohet 10 për qindëshi nga...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -