17.5 C
Pristina
20 Shtator, 2020 - 13:13

Ramush Haradinaj

- Advertisement -

Ish-punëtori i denoncon për rrahje Ramush e Daut Haradinajn, por më pas tërhiqet – rasti ende nën hetime

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe vëllai i tij, deputeti Daut Haradinaj, para rreth tre muajve janë denoncuar në polici për “rrahjen e një...

Sot Isa Mustafa, dje Ramush Haradinajn e paralajmëroi Fatmir Limaj

Partnerët e koalicionit qeverisës nuk arritën që të pajtohen mes vete as pas një takimi dy orësh që e patën dje në Qeveri. Ani...

Pas kritikave të Mustafës, Haradinaj bën një postim

Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj ka publikuar pak minuta më parë në Facebook një fotografi me nënën e tij. Ky reagim i Haradinaj vjen pas...

Nis takimi ku do të vendoset fati i koalicionit

Ka nisur takimi në mes liderëve të partive të koalicionit. Në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës tashmë kanë arritur Ramush Haradinaj i AAK-së dhe...

Pas përplasjeve, Haradinaj nesër i shkon në zyrë Hotit

Nesër do të takohen liderët e partive të koalicionit qeverisës dhe kryeministri Hoti. Një ditë pasi kryeministri Avdullah Hoti u shërua nga Covid 19, AAK’ja...

Ramush Haradinaj – i papuni që dëshiron të bëhet President

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, më 6 gusht u ankua për gjendjen e tij ekonomike. Ai tha se është i papunë edhe pse mban pozitën...

Mustafa “selam” Haradinajt: Takohemi posa të shërohet Kryeministri

Isa Mustafa nuk po sheh rrezik të prishjes së koalicionit pasi kanë plasur akuzat publike ndërmjet zyrtarëve të LDK’së e AAK’së në Qeveri. Po...

Haradinaj ia mësyn Karaçevës, kërkon nga institucionet e sigurisë t’i mbrojnë banorët

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, sot ka vizituar Karaçevën e Kamenicës, një ditë pasi u futën pjesëtarë të xhandarmërisë serbe...

U ankua se është i papunë, por kjo është pasuria e Ramush Haradinaj

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, sot është ankuar paska për gjendjen e tij ekonomike. Ai ka thënë se sot është i papunë edhe pse mban...

Haradinaj ankohet : Jam i papunë, se kam një vend pune

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj po ankohet se ka mbetur pa punë. Për Haradinajn të jesh kryetar partie nuk është një...
- Advertisement -

Must Read

Spanja një ndër 5 shtetet e Europës që nuk njeh shtetin e Kosovës Ja sa vullnetar shqiptarë luftuan për shlirimin e Spanjës

Vullnetarët shqiptarë të Luftës së Spanjes kanë qenë:Asim Vokshi, Daut Muço Podgorani. Emrush Myftari, Emin Agolli, Fehmi Muço , Faik Dardha, Hamdi Kolonja, Hulusi...
- Advertisement -

Edi Rama në televizionin Grek: S’ka marrëveshje me ju, krenar që jam mik me Erdoganin

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për televizionin grek “Mega” foli për çështjen e detit me Greqinë. Rama tha se nga Italia dhe Egjipti, në...

Paralajmërimi i frikshëm i Trump: Po ndalojmë vrasjet masive mes Kosovës dhe Serbisë

Presidenti i ShBA-ve, Donald Trump në një kampanjë në Karolinën Veriore tha se ai mund të jetë i i kualifikuar për ta fituar çmimin...

Albërije Hadërgjonaj në zi, humbi njeriun e shtrenjtë dhe të dashur: Më iku drita e syve!

Albërije Hadërgjonaj po kalon një moment vërtetë shumë të vështirë, pasi ka humbur një person shumë të dashur. Kushëriri i saj është ndarë nga jeta,...