-1.7C
Pristina
27 Janar, 2021 - 10:12

Nisma

- Advertisement -

NISMA i bashkohet PDK’së në zgjedhje?! Bilall Sherifi: Jemi në bisedime

Sekretari i përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka konfirmuar se partia e Fatmir Limajt janë në bisedime për bashkim të mundshëm me PDK’në...

PDK “godet” LDK-AAK-Nismën, deklarohen për postin e presidentit

Partnerët e koalicionit qeveritar LDK, AAK dhe Nisma, do të mblidhen sot për të diskutuar për çështjen e dialogut dhe të presidentit. Për këtë, ata...

Haxhi Shala “selam” Nismës: Do të ngelni humbësa, mua po më forconi, shihemi në zgjedhjet e ardhshme

Deputeti i AAK-së, Haxhi Shala e ka “goditur” ish partinë e tij, Nismën Socialdemokrate. Shala ka thënë se linçimet që po bëhen ndaj tij janë...

Vdes në moshë të re anëtari i Nismës Socialdemokrate

Ka vdekur në moshë të re anëtari i Nismës Socialdemokrate, Luan Bajra nga fshati Panorc i Malishevës. Lajmin për vdekjen e tij e ka kumtuar...

Shuhet NISMA në Kuvend

Që nga nga tërheqja e Haxhi Shalës nga NISMA Socialdemokrate, që iu bashkua AAK-së, kjo parti humb gjithë grupin parlamentar në Kuvendin e Kosovës,...

Vetëvendosje e dërgon në Kushtetuese edhe votën e Haxhi Shalës

Ende nuk është bërë shumë kohë që nga formimi i qeverisjes së re dhe e cila nuk po vlerësohet e rregullt. E për këtë...

Përplasje të medha brenda partisë së Fatmir Limajt

Me formimin e Qeverisë së re, përplasje ka pasur edhe brenda partisë së Fatmir Limajt, Nismës Socialdemokrate. Arsyeja e përplasjes po del të jetë posti...

Kështu votuan të gjitha partitë për Qeverinë Hoti

Qeveria e Re në krye me kryeminstër Avdullah Hoti u votua sot në Kuvend me 61 vota. Analisti Blerim Vela ka publikuar numrin e deputetëve...

Djali i Fatmir Limajt thotë se s’do të jetë Ministër në Qeverinë Hoti

Djali i Fatmir Limajt, Durimi ka mohuar se do të jetë Ministër në Qeverinë Hoti. Ka thënë se përmendja e tij si Ministër është...

Shkëlzen Maliqi: Koalicioni LDK-AAK-NISMA pritet të formojnë “Qeverinë e Ngushëllimit”

Maliqi thotë se pas dështimit të “qeverisë së shpresës” kjo mbase do të jetë “Qeveri e ngushëllimit” nëse arrin të jetësohet. Njohësi i çështjeve politike...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -