3.1 C
Pristina
22 Janar, 2021 - 00:55

Hekuran Murati

- Advertisement -

VV: Ligji për rimëkëmbjen ua merr paratë të varfërve e ua orienton oligarkëve

Lëvizja Vetëvendosje ka kritikuar ashpër Qeverinë Hoti pas votimit të Ligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike. Sipas LVV-së, ligji favorizon oligarkët dhe të pasurit, ndërsa dëmton taksapaguesit...

Murati: Pagesat e dyta të Paketës emergjente, mund të bëhen edhe pa u rishikuar buxheti

Qeveria e kaluar e udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti kishte miratuar Paketën emergjente fiskale për të mbështetur bizneset dhe individët të cilët kanë hasur...

VV nuk ia përkrah marrëveshjen ndërkombëtare qeverisë Hoti

Hekuran Murati nga Lëvizja Vetëvendosje në emër të Komisionit për Buxhet dhe Transfere tha se komisioni i rekomandon Kuvendit miratimin e marrëveshjes Marrëveshjes për...

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje – Abelard Tahirit: Nuk ke lidhje me matematikë!

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati ka reaguar pasi deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri akuzoi VV-në se ka keqpërdorur 10 milionë euro për të...

VV: LDK i ka rritur kërkesat më shumë se atëherë kur mendonin se janë të parët

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati ka kritikuar mënyrën se si po sillet Lidhja Demokratike e Kosovës në këtë fazë. Aka thënë se tani kur...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -