23.4 C
Pristina
20 Shtator, 2020 - 13:57

Daut Haradinaj

- Advertisement -

Ish-punëtori i denoncon për rrahje Ramush e Daut Haradinajn, por më pas tërhiqet – rasti ende nën hetime

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe vëllai i tij, deputeti Daut Haradinaj, para rreth tre muajve janë denoncuar në polici për “rrahjen e një...

Daut Haradinaj Hotit: Trajtoje seriozisht partnerin e koalicionit

Deputeti i AAK’së, Daut Haradinaj, ka thënë se nuk ka asnjë telashe në mes të partnerëve të koalicionit sa i përket bashkëqeverisjes, por vetëm...

Diplomon Luani, biri i Shkëlzen Haradinajt

Sot është mbajtur ceremonia e diplomimit të 15 kadetëve të FSK-së, gjenerata 2020. Një nga 15 kadetët e diplomuar është edhe Luan Haradinaj, biri i...

Flamuri i UÇK-së dhe ai kombëtar futen në zyrat e Qeverisë

Zëvëndëskryeministri i parë i Qeverisë së Kosovës, Besnik Tahiri, është parë në shoqërimin e dy deputetëve të partisë së tij, Daut Haradinaj e Pal...

Kështu duket Daut Haradinaj tani që ka mbjellë flokët

Daut Haradinaj i mbjellë flokët. Mbjellja e flokëve është bërë një trend në jetën publike të Kosovës. Nga këngëtarë e moderatorë, ky trend ka arritur edhe...

Haradinaj i përgjigjet Ramës: Ende nuk e dëgjova duke thënë se është kundër ndryshimit të kufijve

AAK i është përgjigjur kritikave më të reja të kryeministrit shqiptar, Edi Rama, ndaj ish-kryeministrit Haradinaj. Mbrëmë, në një emision Rama tha se është...

Kurti e quan mercenar e profiter të pasluftës Daut Haradinajn

Pasi Daut Haradinaj i AAK’së tha se mund t’i japë mësim të gjithëve në Kuvend për patriotizëm, duke përmendur kontributin e tij, Kryeministri Kurti...

Daut Haradinaj – Edi Ramës: Të tregoj unë se kush është Aleksandar Vuçiq

Shefi I Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, ka dashur ta përçojë një mesazh në Tiranë rreth raporteve të kryeministrit shqiptar Edi Rama me...

Shefi i deputetëve të AAK’së: Kushdo që ka sulmuar Hotin ka bërë shumë mirë

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së, Daut Haradinaj, ka dalë hapur pro sulmit me vezë ndaj Avdullah Hotit, Zëvendëskryeministër i Qeverisë së Kosovës. “Kushdo që...

Haradinaj e pyet VV-në: A po shkojmë në zgjedhje

Gati dy muaj pas certifikimit të rezultateve nga ana e KQZ-së, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ende nuk kanë arritur që të...
- Advertisement -

Must Read

Deklarohet Thaçi, tregon çka bisedoi pas takimit me Erdoganin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka paralajmëruar fuqizim të partneritetit me Turqinë, të cilin e ka quajtur strategjik. Përmes një shkrimi në Twitter, ai e...
- Advertisement -

Spanja një ndër 5 shtetet e Europës që nuk njeh shtetin e Kosovës Ja sa vullnetar shqiptarë luftuan për shlirimin e Spanjës

Vullnetarët shqiptarë të Luftës së Spanjes kanë qenë:Asim Vokshi, Daut Muço Podgorani. Emrush Myftari, Emin Agolli, Fehmi Muço , Faik Dardha, Hamdi Kolonja, Hulusi...

Edi Rama në televizionin Grek: S’ka marrëveshje me ju, krenar që jam mik me Erdoganin

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për televizionin grek “Mega” foli për çështjen e detit me Greqinë. Rama tha se nga Italia dhe Egjipti, në...

Paralajmërimi i frikshëm i Trump: Po ndalojmë vrasjet masive mes Kosovës dhe Serbisë

Presidenti i ShBA-ve, Donald Trump në një kampanjë në Karolinën Veriore tha se ai mund të jetë i i kualifikuar për ta fituar çmimin...