1.9 C
Pristina
21 Janar, 2021 - 12:29

Besnik Bislimi

- Advertisement -

​Kosova pranon 13.5 milionë euro grante nga qeveria gjermane

Kosova ka pranuar sot dy grante nga qeveria gjermane, një prej 7 milionë euro që ka për qëllim përmirësimin e aftësimit profesional, dhe 6.5...

Bislimi i jep vulë: Nuk e kthejmë Agim Veliun, Kurti s’i nënshtrohet afateve të askujt

Ministri i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, ka thënë se kryeministri Albin Kurti nuk i nënshtrohet asnjë afati kohor të askujt. Bislimi, duke komentuar kërkesën...

Bislimi: Lista Serbe duhet të na dokumentojë që e njeh Kosovën, taksën do ta rishqyrtojmë

Lista Serbe ende pa u certifikuar zgjedhjet ka bërë të ditur se për të qenë pjesë e qeverisë së ardhshme fillimisht do të konsultohen...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -