19.2 C
Pristina
23 Shtator, 2020 - 17:39

Avdullah Hoti

- Advertisement -

Hoti për reagimin e Thaçit: Është humbje kohe të merrem me deklarime të pabaza e të paqena

Kryeministri Avdullah Hoti nuk ka dashur të komentojë deklaratat e djeshme të Presidentit që po e quan të rrezikshëm takimin e paralajmëruar te kryeministrit...

Më në fund flet Hoti, tregon se a shtrua çështja e territorit në tavolinë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë një tryeze të organizuar nga KDI, ka folur edhe për dialogun me Serbinë. Hoti tha se në asnjë takim...

Video e momentit kur dy zyrtaret e PSD-së e pengojnë fjalimin e kryeministrit, Avdullah Hoti

Pamjet kur dy zyrtaret e PSD-së, Teutë Rrusta dhe Natyra Kuçi pengojnë fjalimin e kryeministrit, Avdullah Hoti, i cili ishte duke folur për dialogun. Dy...

Hoti: Këto 2 shtete, po e pengojnë liberalizimin e vizave për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, dha detaje rreth takimeve të tij në Parlamentin Evropian, si edhe foli për marrëveshjen e Uashingtonit me Serbinë dhe...

Trump ka vetëm 5 minuta për Hotin e Vuçiqin në Zyrën Ovale – nënshkrimi në “Roosevelt Room”

Presidenti amerikan Donald Trump sot do të marrë pjesë në nënshkrimin e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë. Sipas agjendës publike të...

Pas përplasjeve, Haradinaj nesër i shkon në zyrë Hotit

Nesër do të takohen liderët e partive të koalicionit qeverisës dhe kryeministri Hoti. Një ditë pasi kryeministri Avdullah Hoti u shërua nga Covid 19, AAK’ja...

Qëndrimi i Kryeministrit: Rruga Deçan – Plavë e prekë Zonën e Mbrojtur të Manastirit të Deçanit

Në komunikatën e djeshme të Kryeministrisë, ku tregohej se Avdullah Hoti kërkon pezullimin e punimeve të rrugës Deçan – Plavë, thuhej se ajo prek...

Hoti tregon sesi do të organizohet fillimi i vitit të ri shkollor

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka njoftuar se është takuar me zëvendëskryeministrat dhe ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, ku kanë diskutuar për...

Kryeministri Hoti shërohet nga Covid-19

Shefi i Qeverisë, Avdullah Hoti, është shëruar nga COVID-19. Ai do të shkojë nesër në zyrën e tij në Kryeministri. Këshilltari i Kryeministrit Hoti,...

Publikohen shpenzimet një mujore të Kabinetit Kurti dhe Hoti

Më 3 shkurt të vitit 2020, për herë të parë, pas zgjedhjeve të 6 tetorit 2019, subjekti politik Lëvizja Vetëvendosje arriti ta drejtoi vendin,...
- Advertisement -

Must Read

Brenda ditës, asgjësohen dy aeroplanë rusë

Siç njoftojnë mediat ndërkombëtare, të martën më 22 shtator në Tver, është rrëzuar aeroplani luftarak rus Su-30. Aeroplani rus është goditur aksidentalisht gjatë ushtrimeve...
- Advertisement -

Takimi i radhës Hoti-Vuçiq, vihet në pikëpyetje

Edhe pse ishte paralajmëruar se më 28 shtator, në Bruksel do të zhvillohej takimi i radhës i nivelit të lartë midis Prishtinës dhe Beogradit,...

Serbët po gëzohen që i ndreqën punët me Amerikën, Brnabiq: Nisi epokë e re

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq ka thënë se një epokë e re është hapur në marrëdhëniet ekonomike dhe politike midis Serbisë dhe Amerikës dhe se,...

Greqia befason, i thotë PO Kosovës për vizat

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias ia ka konfirmuar kryediplomates së Kosovës, Meliza Haradinaj Stublla mbështetjen për përmbylljen e procesit të liberalizimit të...