2C
Pristina
5 Mars, 2021 - 07:24

Anton Quni

- Advertisement -

Kundërkandidati i parë i Anton Qunit për kryetar të LDK-së, kush është ai?

Më 14 mars, LDK do të mbajë Kuvendin ku do të zgjidhet kryetari i ri dhe Kryesia e re. Anton Quni ka shpallur zyrtarisht kandidaturën...

Haxhi Avdyli i reagon Anton Qunit: Mos na mbaj gajlen

Ish-anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Haxhi Avdyli i ka reaguar ish-bashkëpartiakut të tij, Anton Quni, për deklaratat e tij që largimi i...

Xhandarmëria serbe në Kosovë, Anton Quni: Po presim informacionet e sakta nga KFOR-i!

Institucionet e Republikës së Kosovës janë duke marrë informacione nga zyrtarët e trupave të armatosur ndërkombëtare, KFOR, rreth futjes së xhandarmërisë serbe në fshatin...

“ShBA nuk ka ndërpre programin e trajnimeve për FSK’në, janë spekulime”

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni ka mohuar informacionet se SHBA ka ndërpre programin e trajnimeve me Ushtrinë e Kosovës. Në mbrëmjen e sotme kanë qarkulluar...

Anton Quni po çmend Serbinë, reagon edhe gjenerali serb Lazoreviq

Kanë vazhduar reagimet lidhur me emërimin e Anton Qunit si ministër i mbrojtjes në Qeverinë e Kosovës, së fundi këtë e bëri edhe gjenerali...

Akuzat për haraç e fajde, Anton Quni i përgjigjet Abelard Tahirit

Ministri i Mbrojtjes në Qeverinë e udhëhequr nga Albin Kurti do të jetë Anton Quni. Por, ende pa u rehatuar mirë në zyre, ndaj...

Rrustem Berisha nuk e lë Ministrinë e Mbrojtjes, ja pozita që ia ofroi Quni

Ministri i zgjedhur i Mbrojtjes, Anton Quni që vjen nga radhët e LDK-së ka pranuar zyrtarisht sot detyrën e re për të drejtuar këtë...

Anton Quni tregon gabimin e Kosovës, ka një mesazh të fortë për Serbinë

“Kosova, me sa di unë, qysh në bisedimet e Vjenës ka kërkuar dhe insistuar që kompensimi i dëmeve të luftës të futen në kuadër...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -