-4 C
Pristina
20 Janar, 2021 - 10:02

AAK

- Advertisement -

Seanca e jashtëzakonshme, VV përplaset me partitë tjera, Hoti falënderon PDK-në

Lëvizja Vetëvendosje ka adresuar kritika ndaj Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në seancën e sotme të jashtëzakonshme për...

LDK dorëzohet përballë Haradinajt, ky është vendimi i Hotit

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe kreu i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti, është dorëzuar përballë AAK’së së Ramush Haradinajt për punën e ndërtimit të...

Qetësohet situata midis LDK-së dhe AAK-së, kryeministri Hoti merr me vete në Bruksel zëvendësin e tij, Besnik Tahiri

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, udhëton sot për në Bruksel, për të zhvilluar disa takime të rëndësishme zyrtare. Por ajo çfarë bie në sy është...

PDK “godet” LDK-AAK-Nismën, deklarohen për postin e presidentit

Partnerët e koalicionit qeveritar LDK, AAK dhe Nisma, do të mblidhen sot për të diskutuar për çështjen e dialogut dhe të presidentit. Për këtë, ata...

AAK paralajmëron kryeministrin Hoti se mund ta pret fati i Albin Kurtit

Kryeministri Avdullah Hoti, ka emëruar si Koordinator Shtetëror për Dialogun me Serbinë, Skender Hysenin, e kjo ka shkaktuar pakënaqësi të madhe tek AAK, pasi...

VV publikon sondazh të ri: Jemi të parët me 52%, PDK e LDK me nga 18%

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar sot një sondazh të ri i cili është i pari pas rrëzimit të qeverisë Kurti. Partia e Albin Kurtit vlerëson se...

Kështu votuan të gjitha partitë për Qeverinë Hoti

Qeveria e Re në krye me kryeminstër Avdullah Hoti u votua sot në Kuvend me 61 vota. Analisti Blerim Vela ka publikuar numrin e deputetëve...

Zyrtarja e PSD-së: Koalicion me AAK-në ishte gabim

Zëdhënësja e PSD-së, Natyra Kuçi, ka thënë që një nga arsyet që kjo parti u “ndëshkua” duke mos u votuar në zgjedhjet e kaluara,...

Mblidhet AAK-ja, diskutohen problemet aktuale dhe dyshimet për keqpërdorime nga Ministria e Shëndetësisë

Grupi Parlamentar i AAK-së, sot ka mbajtur një mbledhje të rregullt konsultative, ku janë diskutuar çështje aktuale politike në të cilat po kalon vendi....

Haradinaj tregon se a kanë folur me LDK-në për postin e Presidentit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj e sheh të vështirë refuzimin e dekretit të presidentit Hashim Thaçi nga Gjykata Kushtetuese...
- Advertisement -

Te tjera

- Advertisement -