fbpx
9.8 C
Pristina
E enjte, 8 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Shtrenjtohen nafta dhe benzina për 24 orët e ardhshme

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka njoftuar për çmimet tavan të derivateve për 24 orët e ardhshme.

Çmimi maksimal i lejuar i naftës është 1.72 euro-cent për litër, apo një cent më shtrenjtë se një ditë më parë.

- Advertisement -

Ndërsa, çmimi i benzinës është 1.47 euro-cent për litër, po ashtu një cent më shtrenjtë se një ditë më parë.

Kurse, çmimi i gazit ka mbetur i njëjtë, 0.71 euro për litër edhe për 48 orët e ardhshme.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -