10 C
Pristina
Wednesday, February 21, 2024

Shkarkohet Primoz Gliha nga kombëtarja e Kosovës

- Advertisement -

Federata e Futbollit të Kosovës ka shkarkuar selektorin slloven të Kombëtares së Kosovës, Primoz Gliha.

- Advertisement -

Një gjë të tillë e ka bërë të ditur FFK-ja me anë të një njoftimi për media, duke e falënderuar për punën e tij.

“Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin se me përfundimin e ciklit kualifikues për Kampionatin Evropian 2024, ka përfunduar edhe marrëveshja me trajnerin e deritanishëm Primozh Gliha”, thuhet në njotim.

- Advertisement -

Shkarkimi vjen pas kritikave të mëdha në drejtim të selektorit dhe federates dhe rezultateve dëshpëruese të kombëtares së Kosovës për kualfiikimet e “Euro 2024”.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -