7.7 C
Pristina
E martë, 6 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Publikohen çmimet e derivateve për ditën e sotme

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka njoftuar mbi çmimoren e çmimeve tavan të produkteve të naftës.

Këto çmime mbesin të pandryshuara nga dita e djeshme.

- Advertisement -

Sipas MINT, çmimi maksimal i lejuar për produktin Dizel është 1.72 euro për litër, çmimi maksimal i lejuar për produktin Benzinë është 1.47 euro për litër, dhe çmimi maksimal i lejuar për produktin Gas është 0.71 euro për litër.

Çmimet tavan, që hynë në fuqi dje në ora 10:00, do të jenë valide vetëm edhe sot.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -