7.7 C
Pristina
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Ka shtrenjtime, publikohet çmimi i derivateve për 24 orët e ardhshme

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka përcaktuar çmimin e derivateve për 24 orët e ardhshme.

Çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës është 1 euro e 71 centë, i benzinës 1 euro e 46 centë, derisa i gazit 71 centë.

- Advertisement -

Krahasuar me dje, benzina është shtrenjtuar për 1 cent.

Këto çmime hyjnë në fuqi nga ora 10:00 dhe do të jenë valide për 24 orë.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -