19 C
Pristina
Wednesday, June 19, 2024

Edita Tahiri: Statuti i Asociacionit do të ndikojë në funksionalitetin e Kosovës dhe në fatin ë kufijve në Ballkan

- Advertisement -

Edita Tahiri ish kryenegociatore në dialogun Kosovës Serbi ka komentuar takimin e nesërm ndërmjet kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiq.

Sipas Tahirit, modeli i statutit të Asociacionit do të ndikoj në funksionalitetin e shtetit të Kosovës dhe në fatin ë kufijve në Ballkan.

- Advertisement -

Reagimi i plotë pa ndërhyrje :

Modeli i statutit te asociacionit te cilin Kurti neser do ta negocioj me Vuciqin ne Bruksel do te ndikoj ne funksionalitetin e shtetit te Kosoves dhe ne fatin e kufijve ne Ballkan sepse do te frymezoj gjitha pakicat ne Ballkan edhe me shume shqiptaret ne Maqedonine veriore sepse ata nuk jane pakice atje por jane gjysma e popullates…

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -