13.6 C
Pristina
E premte, 9 Qershor, 2023

Edita Tahiri: Statuti i Asociacionit do të ndikojë në funksionalitetin e Kosovës dhe në fatin ë kufijve në Ballkan

- Advertisement -

Të rekomanduara

Edita Tahiri ish kryenegociatore në dialogun Kosovës Serbi ka komentuar takimin e nesërm ndërmjet kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiq.

Sipas Tahirit, modeli i statutit të Asociacionit do të ndikoj në funksionalitetin e shtetit të Kosovës dhe në fatin ë kufijve në Ballkan.

Reagimi i plotë pa ndërhyrje :

- Advertisement -

Modeli i statutit te asociacionit te cilin Kurti neser do ta negocioj me Vuciqin ne Bruksel do te ndikoj ne funksionalitetin e shtetit te Kosoves dhe ne fatin e kufijve ne Ballkan sepse do te frymezoj gjitha pakicat ne Ballkan edhe me shume shqiptaret ne Maqedonine veriore sepse ata nuk jane pakice atje por jane gjysma e popullates…

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Kosova, “viktimë” e Perëndimit për ta shkëputur Serbinë nga Rusia e Kina

Hezitimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian për ta goditur Serbinë pas tensioneve të fundit në...

Më shumë