-3.4 C
Pristina
16 Janar, 2021 - 04:10

OPINIONE

- Advertisement -

Kandidatura e Vjosa Osmanit për kryeministre do të digjet, ja dy skenarët

Të gjitha gjasat janë që kandidatura e Vjosa Osmanit për kryeministre të digjet, njësoj sikurse ishtë djegur ajo e Avdullah Hotit në zgjedhjet e...

Burrat që shpëtuan Shqipërinë nga coptimi

Nga Fritz Radovani Historia e shkrueme pa të Vërteten e saj, asht përrallë!.. Lufta e Parë Botnore në fund të vitit 1918, dukej, sikur kishte...

PDK duhet të shkoj në shpi, në burg… dhe shumë prej tyre në ‘rrs’

1. Nuk jemi n'krizë për dashni, shyqyr Zotit, prandaj askush nuk po ua kërkon patriotizmin, lëni ju Çakorrin e Veriun se nuk varen prej...

Lidhja e Prizrenit dhe mbrojtja e trojeve shqiptare nga copëtimi

Abdyl bej Frashëri: Puna juaj me Traktatin e Berlinit mbaron, puna jonë si shqiptarë nga kjo ditë fillon SHKRUAN: XHAFER SADIKU Sot mbushen 139 vjet, kur...
- Advertisement -

Must Read

- Advertisement -