13.7 C
Pristina
23 Shtator, 2020 - 03:25

LAJME

- Advertisement -

Vuçiç i humb shpresat për një marrëveshje të shpejtë: Nuk jemi afër zgjidhjes politike me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i minimizoi shpresat se marrëveshjet për bashkëpunim ekonomik me Kosovën, të ndërmjetësuara nga Shtetet e Bashkuara, mund të çojnë...

Doris Pack kritike ndaj Thaçit për dekorimin e Grenellit, e quan një show përrallor të trishtuar

Deputetja gjermane, Doris Pack ka qenë kritike ndaj presidentit të vendit, Hashim Thaçi për dekorimin me Medalje Presidenciale të Meritave të dërguarin special për...

Reagon Zafir Berisha pas iu hakua Facebooku: Dikush e përdori për qëllime politike, por mund t’iu kthehet bumerang

Zëvendësministri i Brendshëm, Zafir Berisha, i cili së fundi është emëruar edhe Koordinator Nacional për Siguri Kibernetike, ka reaguar pasi gjatë ditës së djeshme...

Sipas Osmanit, përplasjet mes Thaçit e Mustafës për Asociacionin janë artificiale

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, i ka quajtur artificiale përplasjet e presidentit Hashim Thaçi me kreun e LDK-së, Isa Musta, për Asociacionin e komunave...

Top Channel publikon aktakuzën e Hagës – bashkë me Thaçin, Veselin, Selimin, Krasniqin e Sylën ka të akuzuar tjerë

Mediumi shqiptar Top Channel gjatë ditës së sotme ka publikuar pjesë nga propozim aktakuza që Prokurori Special ka ngritur ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit...

Rusia në alarm: Plani po realizohet, Shqipëria fshehurazi po gllabëron Serbinë e Jugut

Media shtetërore ruse, e financuar nga Kremlini, Sputnik, në edicionin e saj Ballkanik ka publikuar një shkrim ku thekson se “Tirana zyrtare ka vendosur...

KQZ nis përgatitjet për zgjedhje në Kosovë, kërkon 7 milionë euro

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) qysh tani ka filluar përgatitjet për zgjedhjet lokale, të cilat planifikohen të mbahen vitin e ardhshëm. Ky institucion ka paraqitur...

66 raste të reja me covid-19, por vije lajmi fantastik për Kosovën

141 TË SHËRUAR DHE 66 RASTE ME COVID-19! Lajmi fantastik eshtre se brenda 24 orëve nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes me SARS CoV-2...

Kosova dhe Serbia pajtohen në Beograd për formimin e një ekipi të përbashkët për ekonomi

Odat ekonomike të Kosovës dhe Serbisë janë pajtuar që të krijojnë një grup punues, që do të ndihmojë qeveritë e të dyja shteteve për...

Vazhdon drama e dosjeve në OVL të UÇK-së, zyrtarët e Speciales futen në zyra

Kanë arritur në zyrat e OVL të UÇK-së zyrtarë të Gjykatës Speciale për të marrë dosjet, të cilat për të tretën herë me radhë...
- Advertisement -

Must Read

CIA paralajmëron Putinin: Ti dhe të fuqishmit tuaj…

Gazeta amerikane “Washington Post” shprehet në raportin e ri se CIA vlerësoi se presidenti rus dhe ndihmësit e tij ishin të njohur për ndërhyrjen...
- Advertisement -

Dje lojtare e shkëlqyer në Kosovë dhe rajon, sot pastruese!

Ish-futbollistja e shkëlqyer dhe ish-kapitenia e reprezentacionit të Maqedonisë në futboll për femra, Shyret Brahimi nga Çairi i Shkupit, anëtare e dikurshme e KFF...

Deklarohen nga Policia për vrasjen në Prizren: Sonte ishte hera e dytë që i dyshuari tentoi të vriste dikë

Nga Policia Rajonale në Prizren në një lidhje direkte kanë dhënë detaje lidhur me vdekjen e një të dyshuari gjatë shkëmbimit të zjarrit në...

“Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin”

Kurti për zgjedhjet: Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin Kryetari i LVVV-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në DESKU të KTV-së është...