18.7 C
Pristina
Sunday, October 1, 2023

Blick: Rrogat në Kosovë 300 euro, kurse bileta e ndeshjes ndaj Zvicrës 500 euro

- Advertisement -

LSot në stadiumin “Fadil Vokrri” nga ora 20:45 do të ndeshën Kosova dhe Zvicra në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.

- Advertisement -

Biletat nga tifozët për ta parë këtë takim u shitën brenda tri orëve, pasi kërkesat ishin të shumta.

Interesimi i madh për këtë ndeshje mori vëmendjen edhe të gazetës zvicerane Blick.

- Advertisement -

Blick ka shkruar se biletat në tregun e zi po shkojnë deri në 500 euro.

Ndërkohë, biletat në fillim kushtonin nga 10 euro, ndërsa në zonën VIP kushtonte 80 euro.

Gazeta zvicerane kujtoi se pagat në Kosova janë rreth 300 euro, teksa biletat po kushtojnë më shumë.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -