10.2 C
Pristina
Sunday, February 25, 2024

Befason Spahiu: Serbia do të detyrohet ta njeh Kosovën, NATO do ta bombardojë edhe një herë

- Advertisement -

Nexhmedin Spahiu, analist nga Mitrovica e Jugut, ka ngritur një hipotezë interesante. Duke komentuar në statusin e z. Milazim Krasniqi, profesor dhe publicist i njohur, Spahiu ka thënë se Serbia do të detyrohet ta njeh Kosovën.

- Advertisement -

E ky detyrim për njohje, sipas tij, do të vjen pasi NATO ta ketë bombarduar edhe një herë Serbinë.

“Ka edhe një zgjidhje. Ajo që në fakt do të ndodhë më në fund pas shumë dështimeve: Serbia do të detyrohet ta njeh Kosovën pasi ta ketë bombarduar NATO edhe njëherë.” – ka komentuar ai.

- Advertisement -

E një gjë e tillë e ka çuditur edhe profesor Krasniqin.

“Nexh, nuk ka nje plan te atille ne horizont. Plani eshte qe Serbia te joshet nga Perendimi, jo te bombardohet.” – shkroi Krasniqi.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -