13.6 C
Pristina
E premte, 9 Qershor, 2023

49 biznese në Drenicë kërkojnë punëtorë, paga deri në 564 euro

- Advertisement -

Të rekomanduara

Agjensia e Punësimit e Republikës së Kosovës ka njoftuar se në kuadër të projektit superpuna aktualisht në gjithë vendin janë të hapura 6785 vende të lira pune, shkruan portali rajoni.org.

Prej tyre, 61 pozita të lira pune janë në rajonin e Drenicës, përkatësisht të hapura janë 11 vende në qytetin e Skenderajt dhe 50 në Drenas.

- Advertisement -

Paga është nga 264 euro deri në 600, varësisht nga pozitat e kërkuara.

Të rinjtë e moshave 18-25 vjeçare të interesuar për mundësi punësimi mund të regjistrohen në superpuna KËTU

Pozitat e lira në Skenderaj: https://superpuna.rks-gov.net/job-seeker?category_id=&employment_type_id=&criteria=&location=Sk%C3%ABnderaj&page=1

Pozitat e lira në Drenas: https://superpuna.rks-gov.net/job-seeker?category_id=&employment_type_id=&location=Gllogoc&criteria=

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Kosova, “viktimë” e Perëndimit për ta shkëputur Serbinë nga Rusia e Kina

Hezitimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian për ta goditur Serbinë pas tensioneve të fundit në...

Më shumë