13.4 C
Pristina
Monday, May 27, 2024

Vdes pjesëtari i FSK-së dhe ish ushtar i UÇK-së në Zonën e Shalës

- Advertisement -

Ka vdekur njëri nga ish ushtarët më të dalluar të UÇK-së në Zonën Operative të Shalës, Shefki Pajaziti.

- Advertisement -

I ndjeri ishte pjesë e Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Ai që nga pas lufta ishte pjesë e TMK-së dhe tani veshi edhe uniformën e FSK-së duke shërbyer me nder dhe krenari në Mitrovicë.

- Advertisement -

Lajmin për vdekjen e tij e kanë dhënë familjarët në rrjetet sociale.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -